AKTUALNOŚCI

27.05.2019 Zmarł Henryk Rachel
Rodzina Polonii poniosła ogromną stratę. Po długiej walce z chorobą w wieku 73 lat zmarł Henryk Rachel - członek Zarządu Kępińskiego Klubu Sportowego Polonia, a w latach 2008-2015 jego Prezes. W przeszłości był także piłkarzem Kolejarza. Zarząd, zawodnicy i sztab szkoleniowy składają pogrążonej w smutku rodzinie najszczersze kondolencje.

W sobotę, 25 maja br. dotarła do nas tuż przed meczem ligowym z „Olimpią” Koło, bardzo smutna wiadomość. Zmarł kolejny zasłużony przedstawiciel kępińskiego klubu, jedna z jego ikon, były piłkarz, działacz sportowy i wieloletni prezes „Polonii” Kępno Henryk Rachel. Był jednym ze sportowych symboli Kępna. „Dusza człowiek”, doskonale znany w środowisku piłkarskim, nie tylko lokalnym, ale i wielkopolskim. W ostatnim czasie zmagał się, jak się okazało, ze śmiertelną chorobą nowotworową.
H. Rachel miał 73 lata, był rdzennym kępnianinem, urodził się 18 stycznia 1946 roku w Kępnie. Tu zaczynał swoją edukację, tu pracował, tu mieszkał i założył rodzinę, tu też stawiał swoje pierwsze kroki piłkarskie. W wieku 13 lat trafił do grupy trampkarzy i zaczął treningi w „Kolejarskiej” drużynie MKKS-u. - Młodymi zawodnikami opiekował się wówczas, bardzo przez nas lubiany, Kazio Mróz, który starał się nas wszystkiego nauczyć i dopilnować, abyśmy regularnie uczęszczali na treningi - mówił nam Heniu. Z pierwszą drużyną zetknął się w 1964 r., kiedy ukończył 18. rok życia. Nie miał wtedy wielkich szans na grę w pierwszym zespole, ponieważ konkurencja była bardzo duża. Zmieniał zatem często zawodników po przerwie, aż w końcu wywalczył sobie miejsce w podstawowej jedenastce. Grał na pozycji napastnika, był niezwykle zwinny i szybki , zdobywał wiele bramek. W „biało-niebieskich” barwach Kolejarza występował od 1959 r., a swoje występy zakończył w 1974 r. Wystąpił w ponad 400 spotkaniach i pozostał wierny kępińskiej drużynie do samego końca kariery. Po raz pierwszy miałem przyjemność poznać Henia w latach 70-tych jako młody zawodnik MKKS-u On był wówczas już zawodnikiem, który kończył swoją przygodę z piłką. 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek 30 maja o godzinie 11:30 na cmentarzu parafialnym w Kępnie.
Komunikaty Klubu wróć do listy