AKTUALNOŚCI

21.11.2018 Zapowiedź meczu: Centra Ostrów Wlkp.
Już w najbliższą sobotę zakończenie piłkarskiej jesieni na boiskach Wielkopolskiej IV ligi. Polonia na Stadionie Miejskim w Kępnie podejmie Centrę Ostrów Wlkp. Będzie to jeden z ciekawszych pojedynków tej kolejki, bowiem oba zespoły dzieli zaledwie jeden punkt w ligowej tabeli. Początek meczu o godzinie 13:00.

Centra to spadkowicz z III ligi, w której spędziła zaledwie jeden sezon. W przerwie letniej przygodę z zespołem zakończyło kilku doświadczonych zawodników. Po lekkim falstarcie na początku sezonu ostrowianie zadomowili się na stałe w ligowej czołówce. O końcówce rundy chcieliby jednak jak najszybciej zapomnieć. W sobotnim meczu z Wartą Międzychód, piłkarze Centry Ostrów Wielkopolski zanotowali pierwsze ligowe zwycięstwo po ponad miesięcznej przerwie. Po raz ostatni komplet punktów podopieczni trenera Mariusza Posadzego zdobyli 13 października, wygrywając u siebie z Kotwicą Kórnik. Później ostrowianie w czterech meczach, na 12 do zdobycia punktów, wywalczyli jedynie 2.
Oba zespoły po raz ostatni w oficjalnych rozgrywkach mierzyli się w sezonie 2016/2017. Piłkarze Polonii w obu przypadkach zeszli z boiska pokonani, mimo iż w obu przypadkach bramkę zdobywali jako pierwsi.

Poprzednie spotkania:
20.05.2017 Polonia Kępno - Centra Ostrów Wielkopolski 1-2 (Bramka dla Polonii: Wojciech Drygas)
22.10.2016 Centra Ostrów Wielkopolski - Polonia Kępno 3-1 (Bramka dla Polonii: Filip Latusek)

Spotkanie będzie również okazją do pojedynku jednych z dwóch najlepszych snajperów ligi. Jakub Michalski z Centry z 15 trafieniami prowadzi w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców, lecz Filip Latusek ustrzelił tylko dwa gole mniej.
Pierwsza drużyna wróć do listy