AKTUALNOŚCI

22.10.2018 Trzecia wygrana z rzędu!
Polonia pokonała w meczu wyjazdowym Olimpie Koło 4:3 (1:1). Zwycięstwo pozwoliło podopiecznym Bogdana Kowalczyka umocnić się na 6 miejscu w tabeli. Bramki dla "Biało-niebieskich" strzelili Jakub Górecki, Piotr Cierlak, a dwa trafienia dołożył kapitan Łukasz Walczak. Dla kolan bramki zdobywali Kacper Gietrzke, Maciej Rojewski oraz Dawid Wiśniewski.

Kępnianie pojechali na mecz z Olimpią osłabieni brakiem najlepszego strzelca zespołu Filipa Latuska, który pauzował z powodu nadmiaru żółtych kartek. Nieobecny był także Michał Górecki. Absencje te mogły budzić wątpliwości kibiców co do siły ofensywnej zespoły w tym spotkaniu. Polonia jednak udowodniła, że zawsze jest groźna w ofensywie. Strzelanie rozpoczął już w 6 minucie Łukasz Walczak, który dobił uderzenie z rzutu wolnego Wojciecha Drygasa. Dwadzieścia minut później był remis. Młodziutki Kacper Gietrzke wykorzystał błąd Damiana Grondowego i wyrównał stan pojedynku.

Worek z bramkami otworzył się jednak na dobre po zmianie stron. W 56. minucie na 1:2 trafił Jakub Górecki, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Wojciechu Drygasie. Chwilę później trzecią bramkę dla kępińskiego zespołu strzelił Łukasz Walczak. Kontaktowe trafienie zanotował Maciej Rojewski, ale zaledwie cztery minuty później na 4:2 dla gości trafił Piotr Cierlak. W doliczonym czasie gry trzeciego gola Olimpii dał jeszcze Dawid Wiśniewski, ale to było zbyt mało. Trzy punkty pojechały do Kępna.

W pozostałych spotkaniach Wielkopolskiej IV lidze doszło do kilku ciekawych pojedynków. W meczu na szczycie punktami podzielił się Lubuszanin Trzcianka z Centrą Ostrów Wlkp. Pogoń Nowe Skalmierzyce także zremisowała i powiększyła serię meczów bez zwycięstwa do 4. Polonia Kępno rozpoczyna właśnie maraton meczy na własnym obiekcie, gdzie po kolei zmierzy się z: Nielbą Wągrowiec, Kotwicą Kórnik i KS Opatówek. Pierwszy z tych meczów już w sobotę o godzinie 15:00.

Olimpia Koło - Polonia Kępno 3:4 (1:1)
0-1: Łukasz Walczak 6'
1-1: Kacper Gietrzke 26'
1-2: Jakub Górecki 56'
1-3: Łukasz Walczak 60'
2-3: Maciej Rojewski 69'
2-4: Piotr Cierlak 71'
3-4: Dawid Wiśniewski 90'

Olimpia Koło:
Bartosz Kordylewski - Kacper Getrzkie, Mikołaj Czajka, Dawid Wiśniewski, Maciej Graliński (70' Wiktor Małecki), Bartosz Kowalski, Igor Witczak, Michał Rutkowski, Szymon Bartosik, Bartosz Fret (80' Sebastian Kazimierski), Maciej Rojewski.

Polonia Kępno:
Damian Grondowy, Mateusz Gola (Filip Kucharski), Kacper Skupień, Mikołaj Jędrzejewski, Remigiusz Hojka, Jakub Górecki, Bernard Ndukong, Wojciech Drygas (Adrian Holak), Borys Wawrzyniak (Miłosz Konieczny), Piotr Cierlak (Witold Kamoś), Łukasz Walczak
Pierwsza drużyna wróć do listy