AKTUALNOŚCI

11.06.2019 Porażka w Kórniku
Polonia przegrała z Kotwicą Kórnik 5:1 (1:0) w meczu wyjazdowym rozegranym w ramach 35 Kolejki Wielkopolskiej IV Ligi. Po dwie bramki zdobyli Mieszko Pytlak i Adam Śniegowski, a wynik ustalił Aleksander Kram. Autorem honorowego trafienia był Wojciech Drygas.

Przed meczem kępnianie mieli 4 punkty przewagi nad Kórnikiem, lecz to miejscowi byli faworytem spotkania. Kotwica po słabej rundzie jesiennej, na wiosnę jest jedną z najlepszych drużyn ligi. Wynik otworzył w 23 minucie Mieszko Pytlak. Mimo sytuacji z obu stron do przerwy utrzymała się jednobramkowa przewaga gospodarzy.

Po wznowieniu gry trener Bogdan Kowalczyk szybko dokonał trzech zmian, dając szanse pokazania się zmiennikom. Wynik wyrównał zaledwie 10 minut po pojawieniu się na placu gry Wojciech Drygas. W 70 minucie gospodarze otrzymali od sędziego bardzo kontrowersyjny rzut karny, który na bramkę zamienił Pytlak. Na domiar złego kilka chwil później kontuzjowany boisko opuścił Kamoś. Od tego momentu gra defensywna Polonii mocno się posypała co zaowocowało trzema kolejnym golami dla Kotwicy.

Za sprawą porażki Warty Międzychód zarówno Polonia jak i Kotwica są pewne utrzymania w IV lidze. Zaledwie jednego oczka do utrzymania brakuje Victorii Września i Tarnovii Tarnowo Podgórne. Pewna degradacji jest już jednak Krobianka Krobia. Polonia za tydzień zmierzy się z walczącym o ligowy byt KS Opatówek.