AKTUALNOŚCI

16.08.2019 Podział punktów w Trzciance
Polonia zremisowała w Trzciance z Lubuszaninem 1:1 (1:1). Wynik otworzył w 11 minucie Filip Latusek. Wyrównał tuż przed przerwą strzałem z rzutu karnego Kacper Grygier. Kępnianie mimo straty punktów utrzymali się na 5 miejscu w ligowej tabeli.

W drugiej kolejce Wielkopolskiej IV ligi podopieczni Bogdana Kowalczyka udali się do dalekiej Trzcianki, aby zmierzyć się z drugim zespołem poprzedniego sezonu, który niemal do samego końca walczył o awans. Gospodarze w przerwie międzysezonowej mocno przebudowali swój zespół. 

Wynik otworzył w 11 minucie Filip Latusek. W początkowej fazie meczu kontuzji doznał Mateusz Gola, który musiał opuścić plac gry. Mimo, to blok defensywny bardzo dobrze prezentował się na tle mocnego Lubuszanina. Trafienie wyrównujące padło dopiero tuż przed przerwą, kiedy to w polu karnym faulował Mikołaj Kubacha i sędzia podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Kacper Grygier. W drugiej połowie mimo okazji z obu stron gole już nie padły.

Polonia zajmuje 5 miejsce w ligowej tabeli. Liderem jest Unia Swarzędz, która rozgromiła Obrę Kościan 5:1. W następnej kolejce kępnianie podejmą Kotwicę Kórnik. Początek spotkania w niedziele o godzinie 14:00.

Zdjęcie: www.lubuszanin.trz.pl

Zadanie publiczne pn. „Cykliczne szkolenie sportowe w piłce nożnej oraz uczestnictwo we współzawodnictwie sportowym” współfinansowane jest ze środków pochodzących z budżetu Gminy Kępno.

Lubuszanin Trzcianka:
Łukasz Benedykciński - Macin Budnik, Piotr Ziopaja (46' Bartosz Wrzosek), Jakub Czapliński, Piotr Przygocki, Rafał Majtyka, Adrian Pietrowski, Kacper Grygier, Mikołaj Łuczak (60' Michał Pakuła), Paweł Iwanicki (74' Emihrad Mchedlidze), Paweł Wicher

Polonia Kępno:
Grzegorz Kubiszyn - Mateusz Gola (22' Borys Wawrzyniak), Mikołaj Kubacha, Kacper Skupień, Remigiusz Hojka, Jakub Górecki, Karol Latusek, Wojciech Drygas (45' Szymon Pawlak), Łukasz Walczak, Giorgi Otarashvili, Filip Latusek
Pierwsza drużyna wróć do listy